Prva B košarkaška liga: Zećani slavili protiv Šušanja u Baru

Šušanj – Vukovi Zeta: 62:70 (14:24, 19:12, 15:18, 14:16)

Bar: SD “Topolica”, gledalaca 10.
Sudije: Ivan Kostić, Dušan Babić, Danilo Vuković.

Šušanj: Radović 23, Šorović, Durović, Pejović 8, Vuković 13, Pečurica 11, Player 12 2, Popović, Savić 2, Petaković 3.

Vukovi Zeta: Marković 14, N. Đuretić 6, M. Matanović 19, Otašević 6, Marović, Janković, Mišolić 4, D. Đuretić, Maraš 1, Klikovac 4, Stanović, Ž. Matanović 16.

Uoči nastavka takmičenja odnosno drugog dijela sezone koji je najavljen za kraj januara, u Prvoj B košarkaškoj ligi se lagano kompletira izgled tabele.

Danas je odigrana odložena utakmica 11. kola između Šušanja i ekipe Vukovi Zeta, u kojoj su gosti slavili 70:62.

Ispostavilo se da je pobjednik odlučen već u prvoj četvrtini koju su “Vukovi” dobili sa 10 poena razlike.

Na poluvremenu su domaći imali minus od tri poena (36:33), dok su u nastavku Barani bili ravnopravan, ako ne i bolji rival.

Sredinom treće četvrtine domaći su stigli do potpunog preokreta kada su poenima Vuka Pečurice u 26’ minutu poveli (43:42), ali je iskustvo ipak na kraju presudilo.

Poenima Dražena Otaševića gosti su na tri i po minuta prije kraja meča stigli do devet poena prednosti (68:59), da bi u poslednjem minutu došli maksimalnih “plus 11” (70:59).

Tačku na ovaj susret stavio je Lazar Radović svojom drugom “trojkom” na utakmici za konačnih 62:70.

Goste su do petog trijumfa u sezoni vodili Mladen i Željko Matanović sa 19, odnosno 16 poena, dok je Dušan Marković postigao 14 koševa.

U redovima domaćina koji je upisao deveti poraz uz dva trijumfa, Lazar Radović je bio najjefikasniji sa 23 poena, dok su još dvocifreni bili Mahmut Vuković sa 13 i Vuk Pečurica sa 11 koševa.

Odgođeni derbi 11. kola Prve B lige biće odigran u srijedu od 18:00 sati u kojem će ekipa Dečića ugostiti sastav Sutomora.

Uoči ovog meča Sutomorani imaju jedan poraz uz devet pobjeda, dok su Tuzani na skoru od dva poraza i osam trijumfa.

Prema novom kalendaru takmičenja 12. kolo, odnosno nastavak prvenstva u Prvoj B ligi je predviđen da startuje 29. ili 30.01.2022. godine.

Dakle krajem januara igraće; Pljevlja – Sutomore, Sedmica – Šušanj, Vukovi Zeta – Akademik, Dečić – Montenegro, Zeta – Rudar i Podgorica II – SC Derby II.