Poraz crnogorskih rukometaša od Poljske

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Krakovu od Poljske 27:20 (11:8), u utakmici drugog kola glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorski rukometaši tim porazom ostali su bez šansi za treće mjesto u grupi i prilike da se bore za plasman na Olimpijske igre.

Puno tehničkih grešaka, promašenih zicera, uz dva nerealizovana sedmerca, koštali su izabranike selektora Zorana Roganovića povoljnijeg rezultata u Taurun areni.

Poljska nije impresionirala, posebno ne u prvom poluvremenu, ali je u meču, u kojem nije mogla ništa da dobije, bila manje slabiji rival.

Crnogorska selekcija, oslabljena neigranjem Miloša Božovića i Stevana Vujovića, podbacila je u napadu, u prvom dijelu odigrala možda i najslabije prvo poluvrijeme na šampionatu.

Nebojša Simić / foto IHF

U crnogorskoj reprezentaciji najefikasniji je bio Miloš Vujović sa šest, Radojica Čepić je postigao četiri, a po gol manje Branko Vujović i Vuk Lazović.

Nebojša Simić je za 56. minuta imao 15 odbrana, Risto Vujačić za skoro 18. minuta koliko je proveo na terenu postigao je jedan gol, upisao asistenciju i jedno isključenje. Prve minute na prvenstvu upisao je i treći Baranin u crnogorskom dresu Božidar Simić koji je za 3 i po minuta uputio dva šuta ka golu Poljaka, ali je golman Kornecki u oba slučaja izašao kao pobjednik.

Risto Vujačić u duelu sa poljskim reprezentativcem / foto IHF

Plasman u četvrtfinale iz prve grupe izborili su Španija i Francuska.

Crnu Goru u posljednjem kolu, u nedjelju u 15 sati i 30 minuta, čeka duel sa Slovenijom.