Košarkaši “Mornara Barskog zlata” slavili su večeras na gostovanju ekipi MZT-a u Skoplju 94:77, u premijernoj utakmici šestog kola AdmiralBat ABA lige.
Nakon tri uzastopna poraza, izabranici Mihaila Pavićevića, vratili su se na pobjednički kolosijek, što je i bio prevashodni cilj barskog ABA ligaša.
U prvom poluvremenu rivali su se smjenjivali u vođstvu, Na veliki odmor domaćini su otišli sa dva poena viška 47:45. Do plovine treće dionice viđena je izjednačena borba, ali je u nastavku Mornar uspio da slomi otpor rivala. Napravio je seriju od 14:0, i otišao na 13 poena razlike,
U poslednjoj četvrtini nastavio je u istom ritmu i pitanje pobjednika ni jednog trenutka nije bilo upitno.
Da je timska igra košarkaša “Mornara Barskog zlata” bila na visokom nivou i vjerovatno odlučujići faktor za krajnji ishod svjedoči i to što su petorica igrača billi dvocifreni.
Najefikasniji je bio Vladimir Mihailović sa 25 poena, Deron Rasel je postigao 22, Pecarski 13, Vranković 12 i Vranješ 11.
U makedonskom timu najbolji je bio Bogdan Krstevski sa 22 koša.
Mornar je nakon šest kola na polovičnom učinku, Ima po tri pobjede i poraza.
U narednom kolu Mornar Barsko zlato u nedjelju 20. novembra od 17:00 sati dočekuje sastav Mege.