Mornar – Split: 81 – 71 (18:20, 33:25, 16:11, 14:15)

Bar: SD „Topolica“, igrano bez prisustva publike.
Sudije: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Denis Hadžić i Gordan Terlević (Hrvatska).

Mornar: Gabriel 5, Needham 11, Jeremić 8, Gordić 3, Šehović 11, Smith 4, Lazić 18, Vujošević, Hamilton, Vranješ 5, Bjelica 6, Luković 10.

Split:  Đoković 9, Perković 3, Perasović, Kedžo, Ukić 6, Marčinković 6, Čampara 6, Babić 11, Vranković 2, Luković 19, Marić 9.

Košarkaši Mornara pobijedili su Split 81-71 , u utakmici 21. kola ABA lige. Barani su upisali 17-ti trijumf, a imaju i četiri poraza.

Domaći su u većem dijelu prvog poluvremena „jurili“ prednost Splićana, iako su mnogo bolje otvorili utakmicu vođstvom 7:0.

U prvoj četvrtini, odnosno u uvodnom dijelu ovog perioda gledali smo zanimljiv duel braće Luković, na jednoj strani Uroša, na drugoj Marka !

Na krilima najboljeg igrača Splita u ovom meču Marka Lukovića, gosti su uspjeli da na “mini-odmor” odu sa dva poena prednosti.

Braća Luković

Splićani su sa novim trenerom puržili jak otpor Mornaru, domaći su se dosta mučili tokom većeg dijela meča, ali na kraju zasluženo slavili !

Sredinom druge četvrtine Splićani su imali i maksimalnih sedam poena (27:34), ali su Barani u nastavku zaigrali mnogo kvalitetnije, pojačali odbranu i serijom (15:3) stigli do preokreta (42:37).

Šuterski je raspoložen u tim trenucima bio Aleksandar Lazić (tri trojke) – 13 poena.

I u nastavku je vođena velika borba, domaći su imali rezultatsku kontrolu, da bi u finišu trećeg perioda lider ABA lige stigao do maksimalnih „plus 11“ 67:56, poslije trojke Nemanje Gordića.

Ipak, uporni Splićani se nijesu predavali pa su trojkom Luke Babića na šest i po minuta prije kraja stigli na „minus 3“ (68:65).

Važnu trojku za Mornar je u tim trenucima pogodio Jeremić, a do kraja su domaći održavali prednost od 4 do 6 poena, za konačnih deset razlike 81:71.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Lazić sa 18, Sead Šehović i Derik Nidam ubacili su po 11, a poen manje Uroš Luković.

U splitskom timu najbolji je bio Marko Luković, sa 19 koševa i šest uhvaćenih lopti.