Mladi Balša Živanović meč viner u pobjedi košarkaša Mornara

Važnu pobjedu su večeras ostvarili košarkaši Mornara Barskog zlata protiv Borca iz Čačka u 21. kolu AdmiralBet ABA lige. U dvorani „Topolica“ u meču protiv direktnog  konkurenata za opstanak u elitnom takmičenju, slavili su sa 104:99.

Sedmim trijumfom u šampionatu izabranici Mihaila Pavićevića odmakli su se sa dna tabele i imaju 3 pobjede više od poslednjeplasiranog MZT i dvije od večerašnjeg protivnika.

Vrlo posvećeno su barski košarkaši ušli u ovu utakmicu, u kojoj je za 5 minuta Nemanja Vranješ postigao 14 koševa. Motivisani su bili i gostujući košarkaši, posebno Hunter Hale. U prvoj dionici koja je završena sa 31:27 u korist Mornara, ubacio je 12 koševa .

U većem dijelu druge četvrtine Mornar je imao minimalnu prednost. Gosti su poslije 4 i po minuta poveli 40:39, košarkaši Mornara brzo odreagovali, došli do 8 poena viška, ali su gosti u završnici serijom od 10:0 na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti – 53:55.

U trećoj dionici košarkaši Mornara su konstantno vodili , dolazili i do 7 poena prednosti, ali su ih gosti stalno sustizali. Sa minimalnm prednošću od pola koša 82:81 su ušli u poslednji kvartal.

Nakon dobrog otvaranja, košarkaši Mornara su napravili nekoliko grešaka, uslijedile su dvije trojke Hejla i Borac poslije tri i po minuta dolazi do 3 poena prednosti 88:91. Uslijedio je brz odgovor domaćih košarkaša koji su zahvaljujući trojkama Balše Živanovića i Marka Peceraskog vratili prednost koju do kraja nisu ispuštali.

Mladi plejmejker Barana  je za 11 minuta i osam sekundi postigao 16 poena, od kojih čak 11 u seriji Mornara 13:0.

Veoma važno je i to što su barski košarkaši utakmicu završili sa pet poena prednosti i anulirali rezultat iz prvog dijela prevenstva kada je Borac na svom parketu slavio sa tri koša razlike.

Osim Balše Živanovića, po 16 poena postigli su Marko Pecarski i Nemanja Vranješ, Christian Jones 14, Antonio Vranković 12, Radovan Đoković i Kori Webster po 10.

U ekipi Borca najefikasniji je bio Hunter Hale sa 31-im postignutim poenom.

“Ovo je za nas bila utakmica sezone. Trudio sam se da rasteretim igrače, da ne igraju u grču. Moram istaći našeg X faktora u ovom meču, Balšu Živanović. Imao je pehove sa povredama u ovoj sezoni, ali je on heroj utakmice! Kada smo gubili 94:91 preuzeo je odgovornost na sebe i riješio utakmicu”, rekao je nakon meča trener Barana Mihailo Pavićević.

Trener gostiju Dejan Mijatović i pored poraza nije bio razočaran izdanjem ekipe:

“Prava fajterska utakmica, napadačka. Nemam šta da zamjerim mojim igračima. Napravljeno je nekoliko grešaka pri rezultatu 94:91 za nas, ali to se događa. Slijede nam dvije izuzetno važne utakmice protiv Mege i MZT-a kod nas u Čačku. Moramo pobjediti da bi sačuvali prvoligaški status”, rekao je Mijatović.

U seledećem kolu, u petak 17. marta Mornar je od 18:00 sati gost Splita.