Lakovič pred sjutrašnju utakmicu sa Mornarom: Biće teško u Baru, ali…

Košarkaši Ulma nisu odustali od borbe za plasman u TOP 16 fazu Evrokupa, iako se poslije pet odigranih rundi nalaze u lošem položaju sa skorom 1-4.

Ekipa iz Nemačke, koju vodi Slovenac Jaka Lakovič, svojevremeno jedan od najboljih bekova Evrope, pobijedila je Mornar u prvom kolu, zatim se mučila, bila konkurentna, ali poražena od Breše, Metropolitena, Budućnosti i Unikahe. Zanimljiv podatak je da Ulm ni jednu utakmicu nije izgubio sa više od šest poena razlike.

„Borićemo se do kraja za plasman u TOP 16 fazu Evrokupa, iako poslije prvog kruga nismo u dobrom položaju. Odigrali smo gotovo sve utakmice na jednu ili dvije lopte, a dobili smo samo jedan meč i to protiv Mornara na svom terenu. Sada nas očekuje duel u Baru, znamo o kakvom se rivalu radi, znamo da Mornar nije osjetio gorčinu poraza na svom parketu, te da će učiniti sve što je u njegovoj moći da to tako ostane i poslije duela sa nama. Meč je od velikog značaja za oba tima. Mornar želi da napravi kapitalan korak ka TOP 16 fazi, a mi da ostanemo u trci za mjesto u drugoj fazi takmičenja. Očekujem veliku borbu, nadam se neizvjesnom meču, priilici da stignemo do pobjede i na kraju krajeva, pobjedi. Bilo bi lijepo da nas malo pogleda i sportska sreća, kada već nije u prethodnom periodu“, naglasio je Jaka Lakovič.

Utakmica između Mornara i Ulma, igra se u utorak 3. novembra sa početkom u 18 časova i 45 minuta. Podsjećanja radi, u prvom meču, Ulm je uspeo da nadoknadi deficit od 14 poena iz prvog poluvremena i pobijedi sa 84:76.