Fudbaleri Mornara ubjedljivi protiv Ibra

Mornar – Ibar: 3:0 (1:0)

Bar: Stadion SRC “Topolica”, igrano bez prisustva publike.

Glavni sudija: Ivan Šarac (Cetinje), pomoćnici: Veselin Đuranović i Miladin Nelević (Podgorica)

Strijelci: Nino Vukmarković u 32’ i 90+1’ minutu, Bracanović u 64’ minutu za Mornar

Žuti kartoni: I. Bulatović i Kajević (Mornar) – Šimokava, Mučalica, Šutkjović i Kuč (Ibar).

Mornar: Radović, Idrizović, Kažić (od 59’ Škrijelj), I. Bulatović (od 81’ Marković), Perišić, Martinović, Pajović, Kajević, Bracanović, Vukmarković, Seratlić (od 69’ N. Bulatović).

Ibar: Kuč, Šutković, Mučalica (od 51’ Janagizava), Kalač, Tahirović, Dinosha (od 67’ Pepić), Hodžić (od 28’ Hodžić), Kopitović, Anđelić, Muković, Šimokava.

Fudbaleri Mornara pobijedili su Ibar kao domaćini sa 3:0, u petom kolu Druge lige.

Barani su pružili još jednu dobru partiju, odnosno odigrali onoliko koliko je bilo potrebno za ubjedljiv trijumf.

Kapiten Nino Vukmarković je bio dvostruki strijelac u 32’ i 90+1’ minut, dok je sredinom drugog poluvremena efektno pogodio Danilo Bracanović.

Barani u akciji

Već u 11’ minutu Ivan Bulatović je mogao bolje iskoristiti priliku u kojoj se našao. Primio je loptu na nekih 12-13 metara, i dok se namještao da uputi udarac, neko iz obrane gostiju je izblokirao taj šut.

Minut kasnije, Kažiću je poništen gol zbog ofsajda, poslije “slobodnjaka” koji je izveo Seratlić.

Lijepu akciju “dvojac” Seratlić – Kajević izveo je u 25’ minutu. Kajević je odlično centrirao prošavši po desnoj strani a Kažić glavom uputio šut koji je golman Kuč kranjim naporom izbacio iz okvira gola.

U 32’ minutu prva radost i evrogol za domaće. Lijep potez kapitena Vukmarkovića koji je precizno raspalio sa nekih 17-18 metara u gornji lijevi ugao golmana gostiju koji je ostao “ukopan” na gol liniji. Prethodno su odlično kombinovali Seratlić i Kajević, a ovaj drugi idelano centrirao i našao svog kapitena za prvu radost na utakmici.

Sa utakmice petog kola Druge lige u Baru

U 39’ minutu ponovo su Seratlić i Kajević bili u akciji, ali je šut Kajevića iz prve otišao visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme počelo je novim atacima Barana, da bi Seratlić iskosa sa desne strane opasno šutirao, a golman Kuč odbio loptu.

Gosti su prvi put opasnije priprijetili preko Bojana Kopitovića koji je poslije dobrog prodora nekog iz navalnog reda gostiju sjajno centrirao Kopitović, zahvatio loptu glavom koja je pogodila lijevu stativu gola Radovića.

Mornar – Ibar na Topolici

Bili su to trenuci u kojima su bolji bili gosti pa su u 61’ minutu ponovo preko Kopitovića zaprijetili, ali je lopta zamalo otišla pored desne stative. Prethodno je Vuk Martinović sa ivice kaznenog prostora šutirao visoko preko prečke.

Bolju igru i dominaciju Barani su potvrdili u 64’ minutu kada je Danilo Bracanović poslije sjajnog centaršuta sa lijeve strane zahvatio loptu glavom i u padu efektno matirao Kuća za vođstvo 2:0.

Do kraja susreta zabilježili smo i pokušaj Škrijelja zamalo iznad prečke u 75’ minutu da bi konačan rezultat bio postavljen na samom isteku susreta.

Brzonogog Škrijelja je u 90+1’ minutu oborio kapiten Ibra Šutković, a sudija Šarac bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Kapiten Mornara Nino Vukmarković je bio egzekutor sa 11 metara za konačnih 3:0, za treću pobjedu Barana, koji na svom kontu još ima po remi i poraz u prvih pet kola..

Detalj sa meča Mornar – Ibar

Inače, vodeći timovi Druge crnogorske lige, Kom i Arsenal, ostvarili su takođe pobjede u petom kolu.

Kom je u Radanovićima savladao Grbalj 2:0 i zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Drugoplasirani Arsenal je kao gost slavio protiv Berana 2:1, dok je Jedinstvo u Spužu trijumfovao u duelu sa Drezgom 4:1.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Igala, koji su u Kotoru igrali 1:1.

Kom je, nakon petog kola, vodeći na tabeli sa 13 bodova.

Arsenal je drugi sa 12, Jedinstvo je osvojilo 11, a bod manje Mornar.

U vanrednom šestom kolu, koje se igra u srijedu 23. septembra, sastaće se: Drezga – Mornar, Jedinstvo – Kom, Arsenal – Grbalj, Igalo – Berane i Ibar – Bokelj.