Fudbaleri Mornara poslije velikog preokreta upisali prvi trijumf u sezoni

Fudbaleri Mornara pobijedili su večeras bjelopoljsko Jedinstvo Francu 4:3 u utakmici šestog kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Poslije velikog preokreta Mornar je na Topolici upisao prvi trijumf u sezoni nakon tri remija i dva vezana poraza.

Ljubitelji fudbala u Baru imali su priliku da uživaju u pravoj reviji golova, a Bjelopoljci su već na startu meča šokirali Barane sa dva brza gola.

Golovima Žarka Koraća iz jedanaesterca u 8. i Andreja Cvijovića u 12. minutu Jedinstvo je povelo 2:0.

Oba sastava su otvoreno krenula u meč, a poslije kornera sa desne strane golmanu Popoviću je nakon intervencije lopta ispala iz ruku i pokušavši da ispravi grešku na ivici kaznenog prostora oborio je Seada Dacića. Sudija Sekulić je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku, a najbolji strijelac Bjelopoljaca Žarko Korać je sa penala matirao golmana Mornara.

Četiri minuta kasnije, gosti su vodilii 2:0. Brzu akciju Jedinstva krunisao je lijepim golom iskosa sa lijeve strane bivši fudbaler Mornara Andrej Cvijović.

Barani su se poslije velikog šoka i minusa od dva gola relativno brzo vratili u igru.

Već u 29. minutu kapiten Barana Aleksandar Vujačić koji je večeras bio najopasniji po gol gostiju smanjio je prednost rivala na 2:1.

To kao da je bio dodatni impuls za domaće koji su još žešće nastavili sa atacima ka golu Akovića.

Ćetković i Vujačić propustili su odlične prilike u 34. i 37. minutu, a napadač Mornara Aleksandar Vujačić svojim drugim pogotkom na meču u 39. minutu, anulirao je zaostatak.

Do poluvremena priliku za potpuni preokret (45+1. minut) imao je Andrija Kolundžić koji se neočekivano našao u prilici ali je golman Aković krajnjim naporom odbio loptu u polje.

Drugo poluvriijeme domaći su otvorili šansom Ermina Seratlića u 55. minutu iz “slobodnjaka” sa 18-20 metara, ali je Aković efektnom paradom izbio loptu u korner.

Pobjedu domaćinu donijeli su Marko Ćetković u 62. i Jovan Baošić u 74. minutu za vođstvo 4:2.

U 80. minutu Vujačić je mogao do trećeg gola na meču, ali je njegov šut sa 7-8 metara otišao pored lijeve stative gola Jedinstva.

I kada se očekivao završni zvižduk sudije Sekulića, Žarko Korać je postavio konačan rezultat 4:3, u šestom minutu sudijske nadoknade.

U ovom kolu fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, Sutjeska je osvojila jedan, dok je Dečić ka odmaćin poražen od Rudara.

Budućnost je pred praznim tribinama Gradskog stadiona savladala tivatski Arsenal 2:0 i trećim trijumfom zahvaljujući boljoj gol razlici preuzela čelnu poziciju na tabeli.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Sutjeske, koji su na stadionu “Mitar Mićo Goliš” igrali 1:1.

Dečić je u podgoričkom naselju Stari aerodrom poražen od Rudara 1:0, a to je prvi pogodak i trijumf pljevaljskog tima ove sezone.

Jezero je sinoć na DG areni, u premijernom meču, savladalo Mladost Lob.bet 2:1.

Budućnost, Jezero i Petrovac sa po 11 bodova dijele čelnu poziciju na tabeli. Dečić je osvojio deset, a bod manje Arsenal. Mornar je trenutno sedmi na tabeli sa šest bodova.

U sedmom kolu u nedjelju 3. septembra igraće: Rudar – Mornar, Sutjeska – Mladost, Arsenal – Petrovac, Jezero – Dečić i Jedinstvo Franca – Budućnost.