CFL: Mornar i Jezero remizirali po teškim vremenskim uslovima

Mornar – Jezero: 1:1 (0:0)

Bar: Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 100.
Glavni sudija: Nikola Dabanović, pomoćnici Milutin Đukić i Dragan Vujović (Nikšić).

Strijelci: Marko Ćetković u 66. minutu (Mornar) –  Edis Redžepagić u 82. minutu (Jezero).
Žuti kartoni: Bakić i Ćetković (Mornar).

Mornar: Vukčević, Rašo, Muzurović, Pajović, Martinović, Kajević, Grbić (od 81. Raičević), Bakić, Ćetković (od 81. Škrijelj), Poček, Guzina (od 65. Vujačić).

Jezero: Asanović, Vuković, Dedić (od 46. Marveggio), Jovićević (od 71. Redžepagić), V. Radenović, Adžović, Lambulić, Kontić, Bošnjak (od 90+2 Perošević), Faust, S. Radenović (od 61. Vlaisavljević).

Fudbaleri Mornara i plavskog Jezera igrali su večeras u Baru 1:1, u utakmici 23. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Fudbalerima dva tima treba odati veliko priznanje za napor koji su uložili tokom 90 i kusur minuta po skoro nemogućim fudbalskim uslovima. Naime, tokom cijelog meča vremenski uslovi nijesu bilo naklonjeno igračima, naprotiv ! Po veoma hladnom vremenu, uz to svo vrijeme je padala kiša, ali duvao i jak vjetar što je onemogućilo fudbalere dva tima da pruže više.

Ipak i pored takvih vremenskih uslova stvoreno je nekoliko lijepih prilika.

Meč su mnogo bolje otvorili gosti.

Aldin Adžović je imao izglednu priliku sredinom prvog poluvremena. U 21. minutu poslije kiksa odbrane domaćih, fudbaler Jezera nije iskoristio poklon loptu, da bi u 26. minutu Bošnjak pokušao sa 40-tak metara da lobuje golmana Vukčevića, ali se mladi čuvar mreže Barana sjajno snašao i loptu koja je išla pod prečku izbokosovao u korner.

Uzvratili su Barani prvom ozbiljnijom akcijom na meču u 30. minutu. Sjajno je po desnoj strani prošao Kajević, oštro centirao i ubacio loptu u peterac gostiju gdje je čekao Boško Guzina koji je iz okreta pokušao da zahvati loptu, ali ipak to nije učinio kako je želio.

Četiri minuta kasnije, Radenović je sjajno šutirao sa nekih 25. metara, ali je njegov udarac zaustavio okvir gola, odnosno prečka.

U 37. minutu Kajević je sa distance, sa 20-tak metara po sredini šutirao po zemlji u lijevi ugao gola Jezera, ali je golman Asanović loptu izbacio u korner, a isti igrač je tri minuta ranije sa 7-8 metara glavom slabo zahvatio loptu poslije kornera Ćetkovića.

U nastavku utakmice, domaći su bili agilniji rival što je rezultiralo golom i vođstvom u 66. minutu kada je Ćetković matirao Asanovića sa desetak metara nakon sjajne asistencoje Vujacica.

Već u sledećem napadu Vlaisavljević samo što je ušao u igru je mogao do izedjenačenja, ali je njegov šut sa 10-12 metara završio visoko preko prečke.

I kada su promrzili malobrojni navijači dva kluba očekivali da Barani uspješno meč privedu kraju i upišu osmi trijumf u šampionatu, stigao je “hladan tuš” za domaće.

U 71. minutu Edis Redžepagić je zamijenio povrijeđenog Jovićevića koji je sa čalmom na glavi poslije jednog “sudara” glavama u kaznenom prostoru Barana morao da izađe, a potom kolima Hitne pomoći prebačen na zbrinjavanje u barski Dom zdravlja.

Desetak minuta kasnije, odnosno u 82. minutu Redžepagić je poslije odbijene lopte iskosa sa 15-tak metara snažno šitirao i savladao golmana Vukčevića, a lopta završila u donjem lijevom uglu gola Mornara, što je bio i konačan rezultat ovog interesantnog meča.

Ovo kolo obilježio je novi trijumf Sutjeske protiv Iskre i prekid utakmice u Tuzima, između Dečića i Budućnosti.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Iskru iz Danilovgrada 2:0, što je 15. trijumf nikšićkog tima ove sezone.

Utakmica između fudbalera Dečića i Budućnosti prekinuta je zbog incidenata na tribinama u 18. minutu, a Budućnost je do prekida vodila 1:0.

Duel Petrovca i pljevaljskog Rudara završen je neriješeno 1:1, a pobjedu pred svojim navijačima upisala je Podgorica, koja je na DG areni savladala Zetu 1:0

Sutjeska je, nakon 23. kola, vodeća na tabeli sa 51 bodom i ima 13 više od Budućnosti, sa utakmicom manje.

Dečić je treći sa 36 i utakmicom manje, dok su po 35 bodova osvojili Iskra i Petrovac. Mornar je sa 7 pobjeda, te po osam remija i poraza trenutno šesti sa 29 bodova.

Već u srijedu 9. marta igra se vanredno 24. kolo, a fudbaleri Mornara gosti su Rudara u Pljevljima. Još će da igraju: Budućnost – Zeta, Jezero – Podgorica, Iskra – Petrovac i Dečić – Sutjeska.