Košarkaši Mornara Barskog zlata izgubili su večeras na svom parketu od Mege meč 19. kola ABA lige – 83:113.
Ovo je peti duel zaredom u kome je Mornar primio preko stotinu poena. Beograđani su lako došli do devete pobjede, Mornar je zabilježio osamnaesti poraz.
Situacija oko opstanka u ligi je sve teža, a dodatno je zakomplikovao trijumf Cibone večeras u Novom Mestu protiv Krke, pa je sada Mornar u zaostatku dvije pobjede u odnosu na glavnog konkurenta .
Dominantna igra košarkaša Mege ostavila je barske košarkaše bez šanse da zaprijete, a kamoli dobiju meč.
Do prvih poena Mornar je stigao nakon 4 i po minuta igre, Mega je do tada već imala 15 koševa. Nakon prve dionice gosti su vodili 16:26.
Već na početku druge četvrtine gosti su stigli do 17 poena viška- 16:33. Koševima Pembera, Kartera i Tomasona, Mornar je nakratko smanjio prednost gostiju na 24:36, a onda je ponovo Mega vezala 7 poena i stigla do plus 19 -24:43. Posle dvadeset minuta igre, rezultat je bio – 35:59.
Na brzu i efikasnu igru Mege, Mornar ni u drugom poluvremenu nije imao odgovor. Tim Marka Baraća je kontrolisao sve na parketu „Topolice“, lako održavao visoku prednost koja je na kraju treće četvrtine iznosila plus 33 – 55:88.
Rutinski su košarkaši Mege odigrali i posljednju dionicu i zasluženo došli do najubjedljivijeg trijumfa u dosadašnjem dijelu prvenstva.
Najefikasniji u Mornaru bio je Čiko Karter sa 14 poena, Rogić i Tomason su postigli po 13, a Pember i Runjić po 10. Filip Jović je sa 21-im košem predvodio Megu do pobjede.
U narednom 20. kolu, Mornar 8. februara gostuje u Čačku ekipi Borca.