Sjajan otpor Barana lideru prvenstva: Dečić do pobjede nad Mornarom stigao u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Dečića i Bokelja ostvarili su pobjede, dok je Jedinstvo doživjelo poraz u 24. kolu Druge crnogorske lige.

Vodeći Dečić je u Tuzima, nakon velikog preokreta u finišu, pobijedio barski Mornar 4:2 i upisao 14. trijumf ove sezone. Dečić je poveo golom Iljira Camaja u 20. minutu. Izjednačio je Nikola Bulatović u 57, a prednost gostima donio je Savo Gazivoda u 67. minutu. Na 2:2 poravnao je Ivan Mijušković u 85, a novu prednost domaćinu donio je Camaj u 90. minutu. Konačan rezultat postavio je Kristijan Vuljaj u trećem minutu sudijske nadoknade.

Bokelj je u Kotoru slavio protiv Ibra 2:1 i ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli od Jedinstva.

Jedinstvo je u Ulcinju izgubilo od Otrant-Olimpika 1:0.

Jezero je u Budvi savladalo Lovćen 2:0, a pobjedu je upisala i Drezga, koja je u Spužu savladala Arsenal 3:1.

Dečić je, poslije 24. kola vodeći na tabeli sa 50 bodova.

Bokelj je drugi sa 41, dok je treće Jedinstvo 39 bodova.

Na četvrtom mjestu je Jezero sa 38 bodova. Ibar je peti sa 32 boda.

U narednom kolu, u srijedu 10. Juna od 17 sati i 30 minuta, sastaće se: Mornar – Bokelj, Arsenal – Dečić, Jezero – Drezga, Jedinstvo – Lovćen i Ibar – Otrant-Olimpik.