Bar: SD “Topolica”, gledalaca oko 100.
Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje)

Sedmerci: Mornar 7 (7:4) – Rudar (4:4)
Iskjučenja: Mornar 7 (14′ minuta) – Rudar (6′ minuta)

Mornar 7: Jović (3 odbrane), Hadžiristić (7 odbrana), Drča, S. Ražnatović, Beharović 2, Ljuši, Mijušković 3, Gvozdenović 1, Ašanin 7, Marojević 9, Žurić 3, Agović 1, Mrdak 1.

Rudar: Čolović (7 odbrana), Anđelić (4 odbrane), Junuz, Gazdić, Jelušić 8, Gvozdenović, Racković 4, Pejović, Andrić 5, Matović 4, Mrvaljević 4, Vukas 1, Knežević 7.

Rukometaši Rudara pobijedili su večeras u Baru ekipu Mornara 7 30:27, u premijernoj utakmici 5. kola SBbet Prve lige.

Barani su poslije tri startna trijumfa upisali drugi poraz u šampionatu, dok su Pljevljaci stigli do druge pobjede u šampionatu uz dva remija i jednog poraza.

Gosti su odlično počeli utakmicu i već u 21′ minutu stekli sedam golova prednosti (8:15), nakon što je Aleksa Knežević savladao golmana Mornara 7.

Ipak, do poluvremena su se domaći trgli i zahvaljujući prije svega raspoloženim Jovanu Marojeviću i kapitenu Bobanu Ašaninu taj zaostatak smanjili na isteku 30-og minuta na četiri gola zaostatka.

Sa večerašnje utakmice u Baru

U nastavku je viđena velika borba na parketu “Topolice” !

U 35′ minutu poslije kontre Beharovića domaći su smanjili na gol zaostatka (15:16), da bi gosti odbili prvi “nalet” nalet Barana.

Naime, u 39′ minutu isključena su dva igrača Mornara na po dva minuta, Mrdak (treće isključenje) i Agović, što je umnogome poremetilo činilo se u tim trenucima nezaustavljivi Mornar 7. Visio je u vazduhu potpuni preokret, Hadžiristić je imao par sjajnih intervencija, ali od preokreta nije bilo ništa jer Barani u tim trenucima nijesu uspijevali da pronađu put kako da savladaju golmane Rudara. Čolović i Anđelić si činili čuda među stativama, pa su gosti u 46′ minutu ponovo došli do velike prednosti od tri gola (20:23), što se ispostavilo na kraju kao odlučujući period meča.

Ipak, domaći se nijesu predavali pa su sa tri uzastopna gola, Ašanina, Beharovića i Mijuškovića uspjeli da stignu do tek drugog izjednačenja na meču (23:23) u 49′ minutu.

Imali su domaći u tim trenucima i napad za prvo vođstvo na meču, ali je Jelušić iz kontre poslije osvojene lopte ponovo doveo svoj tim do prednosti.

U poslednjih desetak minuta viđena je rastrzana igra na obje strane, dosta grešaka i promašaja, da bi gosti na tri minuta prije kraja nanovo stekli četiri gola prednosti (24:28).

Mornar 7 – Rudar u Baru

Ipak, poslije golova Balše Žurića i Miloša Mijuškovića domaći su smanjili zaostatak na dva gola (26:28). Na 38 sekundi prije kraja utakmice Anđelić je odbranio sedmerac Marojeviću (po drugi put na utakmici) pri rezultatu (27:29), a Jelušić u sledećem napadu potvrdio trijumf Rudara za konačnih 27:30.

Pored sjajnog golmaskog para Čolović – Anđelić, veliki doprinos trimumfu u Baru dali su Dragan Jelušić sa 8 i Aleksa Knežević sa 7 pogodaka, dok su u ekipi Mornara pored sjajnog na golu Petra Hadžiristića veoma dobar učinak imali Jovan Marojević sa 9 i Boban Ašanin sa 7 golova.

U šestom kolu koje se igra narednog vikenda Mornar 7 je gost Budućnosti u Podgorici.