Pobjeda Budućnosti u Baru: Fudbaleri Mornara nemoćni u derbiju 11. kola

Mornar – Budućnost: 0:3 (0:3)

Bar: SRC „Topolica“, gledalaca oko 500.

Glavni sudija: Nikola Dabanović – pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Marijan Paunović (Berane)

Strijelci: Miloš Raičković u 4′, Momčilo Raspopović u 21′, Igor Ivanoivć u 36′ minutu.

Žuti kartoni: Perišić i Bađi (Mornar) – Adžić, Đuričković, Mirković (Budućnost)

Mornar: Baltić, Stevanović, Kaluđerović (od 90′ Vukmarković), Bugarin, Ćetković (od 46′ Bađi), Sekulović, Perišić, Poček (od 46′ Pepić), Guzina (od 46′ Škrijelj), Grbić (od 78′ Bakić), Seratlić.

Budućnost: Dragojević, Ražnatović (od 90 Dakić), Babić, Mirković, Ivanović, Petrović (od 70′ Đuričković), Mijović, Raičković (od 78′ Đukanović), Raspopović (od 70′ Kordić), Terzić, Adžić (od 90′ Sekulić).

Derbi 11. kola Telekom Prve crnogorske lige bio je samo na papiru. Fudbaleri Budućnosti su u Baru stigli do petog trijumfa u sezoni i „izbili“ na treće mjesto prvoligaške tabele, dok je Mornar ostao na 17 bodova upisavši četvrti poraz u šampionatu – treći na svom stadionu ove sezone.

Gosti su u ranoj fazi meča poveli prekrasnim golom Miloša Raičkovića u 4′ minutu kada je sa pola terena lobovao istrčalog Baltića.

Taj rani gol šokirao je domaće igrače koji su nijesu mogli prepoznati u nastavku meča, iako su pokušavali da se vrate u meč, ali bezuspješno.

Na žalost domaćih navijača, Podgoričani su iskoristili sve svoje prilike u prvom poluvremenu i već do odmora riješili pitanje pobjednika.

Prije drugog gola Budućnosti, Mijović je u 16′ minutu opasno šutirao pored desne stative Barana, da bi minut kasnije večeras kapiten domaćih Petar Grbić bio u prilici, ali je Dragojević odbranio.

U 21′ minutu 2:0 za Podgoričane ! Poslije slobodnog udarca kapitena Terzića, Raspopović je bio najviši u skoku u šesnaesterca domaćih. Uslijedio je precizan šut glavom, a Batlić ostao nepomičan na gol crti.

U 35′ minutu Bugarin je pokušao iz slobodnog udarca sa 19-20 metara, poslije prekršaja nad Grbićem, ali je njegov šut otišao visoko preko gola.

Minut kasnije već je bilo 0:3 !

Odlično je po desnoj strani prošao Raspopović, tražio iz centaršuta Terzića ali se lopta odbila do Ivanovića koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao. Lopta se odbila u „luku“ do Stevanovića, da bi poslije nespretne intervencije lopta ponovo došla do Ivanovića, a ovaj se sa par metara „poklonio“ i glavom je sproveo u gol Barana.

U 45′ minutu Guzina je iskosa sa lijeve strane snažno šutirao sa 10-12 metara, ali je njegov šut otišao visoko preko prečke, nakon što je Perišić odlično “izašao” i uposlio napadača Mornara.

Na početku drugog poluvremena, trener Bubanja je pokušao sa tri izmjene da razmrda svoj tim. Ušli su Škrijelj, Pepić i Bađi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Barani su u nastavku imali terensku dominaciju, gosti uglavnom čuvali stečenu prednost.

U tom dijelu igre, domaći su imali dvije izgledne prilike preko Škrijelja u 72′ minutu i Sekulovića šest minuta kasnije kada je njegov šut izbliza Dragojević ukrotio.

U drugoj utakmici jedanaestog kola, koja je igrana danas, Iskra je u Danilovgradu bila bolja od Rudara 1:0.

Sutjeska je u subotu u Nikšiću savladala Zetu 2:0, dok je Dečić u Tuzima istim rezultatom slavio protiv plavskog Jezera (2:0).

U premijernom meču ovog kola Petrovac je u petak savladao Podgoricu 2:1.