Nastavlja se fudbalska rapsodija Barana: Mornar pobijedio plavsko Jezero i probio se na drugo mjesto prvoligaške tabele

Mornar – Jezero: 1:0 (0:0)

Bar: Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 400.

Glavni sudija: Marko Ćupić iz Podgorice, pomoćnici: Jovica Tatar i Vojin Ostojić (Podgorica).

Strijelac: Marko Ćetković u 60’ minutu.
Žuti karton: Va. Radenović (Jezero)

Mornar: Baltić, Stevanović, Kaluđerović, Ćetković (od 84’ Bađi), Sekulović, Perišić, Poček (od 64’ Grbić), Pajović, Škrijelj (od 78’ Kacić), Seratlić, Pepić (od 64’ Rolović).

Jezero: Kastratović, Dedić, Đurković, Mujeci (od 74’ Bošković), Mendy, Adžović (od 87’ Tmušić), Vlaisavljević (od 66’ Sa. Radenović), Vuković (od 87’ Ve. Radenović), Račić, Lambulić (od 74’ Hot), Va. Radenović.

Fudbaleri Mornara pobijedili su večeras ekipu Jezera 1:0, u utakmici petog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući detalj zbio se u 60’ minutu kada je Demir Škrijelj sjajno uposlio Marka Ćetkovića, a ovaj poslije “lažnjaka” rutionski proslijedio loptu u gornji desni ugao golmana Stefana Kastratovića.

Mornar je i poslije petog kola uz Sutjesku i Dečić jedini neporaženi tim, a poslije drugog remija Tuzana, Barani su trenutno drugi na tabeli sa 13 bodova (4 pobjede i jedan remi), odnosno imaju dva boda manje od vodeće Sutjeske

Barani su večeras od starta bili mnogo bolji i opasniji rival, a prva velika prilika za domaće viđena je u 14’ minutu kada je raspoloženi Ćetković sa distance oštro šutirao. Golman gostiju je loptu izbio u korner, da bi u nastavku akcije i Perišić mogao do gola.

Naime, poslije udarca iz ugla štoper Barana je sjajno glavom uputio šut, golman gostiju je već bio savladan, ali je neko od igrača iz Plava sa gol crte spriječio pogodak.

Do poluvremena su gosti pokušali preko Đurkovića sa nekih 17-18. metara, ali je to bio lak zalogaj za Baltića.

Sa večerašnje utakmice u Baru

Poslije miroljubivih 45’ minuta, u nastavku su Barani nastavili sa atacima, da bi pola sata prije kraja domaći stigli, ispostavilo se, do gola vrijednog tri boda.

Prije gola domaćih Sekulović je u 52’ minutu bio u izglednoj prilici, da bi potom priprijetiili gosti preko Adžovića i Mendy-a. Udarac Mendy-a sa nekih 15-16 metara izblokirao je Perišić.

Dva minuta poslije gola Mornara Igor Poček je mogao do pogotka, poslije silovitog šuta, da bi lopta okrznula Dedića, završivši u korner.

Gosti su u finišu susreta imali terensku inicijativu nekih desetak minuta, ali nijesu upjeli da ozbiljnije ugroze gol Barana, izuzev lijepe prilike Vasilije Radenovića u 80’ minutu, kada je odbrana domaćih bila na visini zadatka.

U finišu susreta, Barani su mogli i do drugog gola !

Kacić je u 84’ minutu sjajno “opalio” sa 20-tak metara, golman Plavljana krajnjim naporom loptu izbio u korner, da bi i Andrija Kaluđerović na isteku susreta bio u odličnoj prilici, ali se rezultat nije mijenjao.

Fudbaleri Sutjeske zadržali su maksimalan učinak i poslije petog kola Telekom Prve crnogorske lige, dok je duel Dečića i Budućnosti završen beu pobjednika.

Sutjeske je u Nikšiću pobijedila Iskru 3:1 i upisala peti trijumf. Budućnost i Dečić igrali su u Tuzima neriješeno 2:2. Nova tri boda, poslije velikog preokreta, ostvario je Petrovac, koji je savladao Rudar 4:3. Bez pobjednika i golova završen je duel Podgorice i Zete.

Sutjeska je, nakon pet odigranih kola, vodeća na tabeli sa maksimalnih 15 bodova.

Mornar je drugi sa 13, Dečić je osvojio 11, a bod manje Petrovac na četvrtom mjestu.

Iskra je peta sa sedam, ašesta Budućnost sa pet bodova.

U 6. kolu u subotu 28. avgusta, igraće: Rudar – Mornar, Budućnost – Zeta, Jezero – Podgorica, Iskra – Petrovac i Dečić – Sutjeska.