Mornar – Nizhny Novgorod: 87 – 66 (27-16, 13-13, 21-14, 26-23)

Sudije: Ciulin (Rumunija), Kalatrava (Španija), Suslov (Estonija)

Mornar: Pullen 14, Harris 10, Needham 7, Šehović 7, Pavić 6, Begić 5, Vujošević 4, Waller 8, Markota 2, Vranješ 6, Bjelica 16, Luković 2.

Nizhny Novgorod: Jenkins 12, Komolov 4, Gankevich 1, Astapkovich 6, Brown 2, Chadov, Strebkov 3, Willis 22, Antipov 4, Sorokin, Baburin 3, Vinnik 9.

Košarkaši Mornara upisali su prvi trijumf na svom terenu u 2020. godini.

U okviru desetog kola C grupe FIBA Lige šampiona, Barani su večeras “razbili” ruski Njižni Novgorod 87:66, poslije mnogo bolje igre tokom svih 40 minuta. Ovim trijumfom puleni Mihaila Pavićevića su zadržali šanse za plasman u narednu rundu elitnog klupskog takmičenja pod pokroviteljstvom FIBA.

Domaći su treći trijumf u Ligi šampiona najavili već poslije prvih deset minuta kada su imali dvocifrenu prednost u kojoj je brilijirao Milko Bjelica sa 10 poena.

Milko Bjelica

Na poluvremenu su Barani zadržali 11 poena prednosti (40:29), da bi u nastavku iz minuta u minut uvećavali razliku. Poenima Uroša Lukovića sa linije slobodnih bacanja (2:2), domaći su u 24’ minutu stigli do 18 poena viška (55:37), a ista prednost je iznosila na isteku 30’ minuta igre.

U nastavku meča zahvaljujći širokoj “rotaciji”, trener Mihailo Pavićević priliku da zaigraju je dao svim prvotimcima.

-“Bili smo fokusirani od prve sekunde. Sve je nakon toga proizašlo iz večeras zaista sjajne odbrane. Otvorili smo meč na pravi način, energija je bila prava, sve je bilo kako treba. Konačno mogu da kažem da smo igrali dobru utakmicu skoro 40 minuta. Sve vrijeme smo protivnika držali daleko od neizvjesne utakmice, svi koji su ulazili na teren su pokušali da daju najbolje od sebe. Veoma sam zadovoljan sa ovim izdanjem ekipe. Žao mi je što smo na početku sezone izgubili par utakmica koje nijesmo trebali. I dalje smo u borbi za to četvrto mjesto, iako moramo da napravimo čudo, ali vjerovaćemo do samog kraja da možemo”, rekao je Pavićević.

U razigranoj barskoj ekipi svi prvotimci upisali su se u strijelce, a “trojkama” Volera na pet minuta prije kraja meča Barani su došli do maksimalnih 23 poena prednosti (74:51),  te Seada Šehovića  85 – 62, na minut i po prije kraja meča.

Derek Nidam

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Milko Bjelica sa 16 poena. Džejkob Pulen je ubacio 14, a Lens Heris deset poena.

U gostujućem sastavu Vilis je ubacio 22, a Dženkins 12 poena.

Lens Heris

U narednom 11. kolu košarkaši Mornara u utorak 14. januara od 20,00 sati dočekuju njemački Brose Bamberg od kojeg su u okviru četvrtog kola ove grupe poraženi u gostima 81:76.

Večeras je u ovoj grupi Nymburk kao domaćin savladao VEF Rigu 75 – 56, dok se sjutra sastaju: Peristeri – Tenerife u 18,00 h i Brose Bamberg – Gaziantep u 20,00 h