Leverda sa dva gola donio Mornaru tri boda protiv Arsenala

Mornar – Arsenal: 2:1 (1:0)

Nikšić, pomoćni teren FK Sutjeska, gledalaca oko 50.
Glavni sudija: Nikola Cvijović – Budva, pomoćnici: Ivan Lješnjak i Balša Femić – Bijelo Polje.

Strijelci: Nemanja Leverda u 20’ i 56′ minutu za Mornar – Ćetko Manojlović  u 78′ za Arsenal.
Žuti kartoni: Velimir Vlahović, Mladen Najdanović, Predrag Brnović (Mornar) – Veselin Kosović (Arsenal).

Mornar: Bjelica, Merdović, V. Vlahović, A. Vlahović, Đurković, Bećirović, Kažić (od 87’ Mehović), Najdanović, Brnović, Vukmarković, Leverda (od 66’ Martinović).

Arsenal: Lemajić, Manojlović, Đorđević, Ličina (od 46’ Puljiz), Pajović, Batuta, Kovačević, Đukanović (od 46’ Kotorac), Delić, V. Mršulja (od 66’ Kosović), S. Mršulja.

Fudbaleri Mornara nastavili su pobjednički niz. Poslije Bokelja u prošlom kolu, Barani su u još jednom primorskom derbiju u svega tri dana upisali novi trijumf, ovoga puta protiv tivatskog Arsenala u Nikšiću.

Tvorac današnje pobjede u okviru 8. kola Druge lige, bio je Nemanja Leverda koji je sa dva gola riješio pitanje pobjednika.

Leverda je doveo svoj tim u vođstvo već u 20’ minutu, da bi isti igrač u 56’ minutu iz penala povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Ćetko Manojlović iz penala u 78’ minutu susreta.

Nakon novog trećeg trijumfa u sezoni, Barani su trenutno peti na tabeli sa 12 bodova (po tri pobjede i remija i dva poraza).

U derbiju osme runde Druge lige, fudbaleri Dečića su savladali Jezero rezultatom 2:1.

Dvije ekipe koje prate vodeći tandem, Drezga i Jedinstvo, remizirali su rezultatom 2:2, dok su Bokelj i Ibar upisali minimalne pobjede u ovom kolu. Kotorani su bili bolji od Otranta, dok je duel Lovćena i Ibra završen pobjedom Rožajaca 1:0.

Kompletni rezultati 8. kola: Mornar – Arsenal: 2:1, Lovćen – Ibar: 0:1, Bokelj – Otrant-Olympic 1:0, Dečić – Jezero 2:1 i Drezga – Jedinstvo 2:2.

U devetom kolu u nedjelju 22. Septembra od 15, 00 sati sastaće se: Jezero – Mornar, Arsenal – Bokelj, Jedinstvo – Dečić, Otrant-Olympic – Lovćen i Ibar – Drezga.

6.      Bokelj                  8       3       1       4       8:11  -3     10
7.      Ibar                      8       3       1       4       12:16  -4   10
8.      Arsenal               8       2       2       4       13:13   0    8
9.      Otr-Olympic       8       2       2       4       6:9    -3     8
10.    Lovćen                8       0       2       6       5:14  -9     2