Košarkaši Mornara poraženi od Primorske u gostima

Koper Primorska – Mornar: 101 – 83 (26:26, 20:21, 28:17, 27:19)

Kopar: Arena Bonifika, gledalaca 1.200.
Sudije: Uroš Obrknežević (Srbija), Josip Radojković (Hrvatska), Radoš Arsenijević (Srbija)

Koper Primorska: Holt 14, Harris 22, Čakarun 6, Barič, Kosi, Lazić 5, Marinković 12, Hodžić 14, Jagodić Kuridža 11, Dimec 1, Šiško 16, Vončina.

Mornar: Pullen 19, Needham 15, Jelenić, Mugoša 2, Raley-Ross 4, Begić 5, Vujošević, Waller 10, Markota 13, Vranješ, Bjelica 12, Luković 3.

Košarkaši barskog Mornara poraženi su večeras od Primorske u Kopru 101-83, u utakmici četvrtog kola ABA lige.

Barani su poslije Partizana i Tenerifa, treći put zaredom ponovili slabo izdanje u drugom poluvremenu, pa su poslije ovog kola u grupi ekipa sa dvije pobjede i isto toliko poraza.

A izgledalo je poslije prvih 20 minuta (46:47, za Mornar) da bi puleni Mihaila Pavićevića mogli iz Slovenije pjevajući.

Ipak, domaći su nastavili sjajan pobjednički niz i potvrdili epitet najprijatnijeg iznenađenja početka ABA sezone. Poslije Crvene zvezde u ABA Super kupu, te Partizana kod kuće i Budućnosti u gostima, večeras je oružje u Sloveniji morao da “položi” i Mornar.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena u kojem su Barani sredinom druge dionice imali “plus 10” 38:28, i dobre igre Nidama, Pulena, Markote i Begića, drugi dio meča je protekao u potpunoj dominaciji domaćina.

Кoper Primorska je nadigrao goste u svim elementima igre, postigavši čak 55 poena u nastavku, naspram Mornarovih 36 u drugom dijelu !

Gosti su se “držali” do 26’ minuta kada su bili u vođstvu, a potom u egalu.

Kada je Haris doveo svoj tim do prednosti 60:57, od tog trenutka se raspala igra Mornara, kako u odbrani tako i u napadu.

Derik Nidam protiv Šiška

Razigrali su se Šiško, Marinković, Jagodić-Kurdiža, Harris i Lazić, pa su domaći uoči posljednje dionice ušli sa prednošću (74:64).

Kada se očekivala reakcija gostujućih košarkaša, nje nije bilo, pa je prednost Primorske u posljenjih deset minuta samo rasla iz minuta u minut.

Na 2  i po minuta prije kraja Holt je pogodio trojku za maksimalnih “plus 21” (96:75), čime je stavljena tačka na večerašnji duel.

Iako je, Žan Mark Šiško ostvario “dabl-dabl” (16 poena i 11 asistencija), te  Marko Jagodić-Кuridža koji je ponovo bio jedan od najboljih igrača na terenu (11 poena, 8 skokova), ovog puta MVP susreta ide u ruke Lensa Kristofera Harrisa. Američki igrač je postigao 22 poena, imao 7 skokova, dok je njegov ukupni indeks na kraju bio 30.

Pored dominacije u poenima, Primorska je imala 11 skokova i 10 asistencija više od Barana što pokazuje kako su gosti igrali ove večeri.

-“Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi, mi smo igrali 20 minuta, dok u drugih 20 kao da je izašla druga ekipa. Nijesmo ličili na ništa i rezultat takve igre je ovakav poraz, kazao je šef stručnog štaba Mornara Mihailo Pavićević.

U skromnom izdanju barske ekipe, bolji od ostalih bili su Džejkob Pulen sa 19 i Derik Nidam sa 15 poena.

U narednom petom kolu, drugog novembra, Mornar pred svojim navijačima igra sa Cdeveta-Olimpijom, koja je večeras bila bolja od beogradskog Partizana 85:69.