Golom Jelušića osam sekundi prije kraja Rudar stigao do pobjede protiv Mornara 7

Rudar – Mornar 7: 28 – 27 (16-14)

Pljevlja: SC „Ada“, igrano bez prisustva publike.
Sudije: Bogdan Kaluđerović i Ivan Vujačić Cetinje

Sedmerci: Rudar (4:3) – Mornar 7 (1:1)
Isključenja: Rudar (10′ minuta) – Mornar 7 (14′ minuta)

Rudar: Suljević (8 odbrana), Marković (2 odbrane), Junuz, Jelušić 8, B. Matović, Racković 2, Poleksić, Peruničić, Barjaktarović 5, N. Matović 5, Leković 1, Mirović, Vukas, Knežević 7.

Mornar 7: Dajković (6 odbrana), Drča (3 odbrane), Živković 7, S. Ražnatović 1, Mašanović 1, Ljuši 1, L. Gvozdenović 2, Šabanović 8, A. Ražnatović, Lalatović, D. Gvozdenović 1, Perović, Agović 4, Mrdak 2.

Rukometaši Mornara 7 poraženi su večeras u Pljevljima od Rudara 28:27, u odgođenom susretu sedmog kola Prve lige.

Barani su upisali šesti poraz u prvenstvu a imaju i dva trijumfa, dok su Pljevljaci na polovičnom učinku sa četiri pobjede i isto toliko poraza.

Barani su poveli golom Danila Gvozdenovića, da bi domaći sredinom prvog poluvremena stigli do četiri gola viška (10:6).

Do poluvremena gosati su uspjeli da uhvate priključak, ali se na odmor otišlo sa dva gola prednosti za domaće.

U nastavku se u većem dijelu poluvremena igralo gol za gol, iako su domaći golom Alekse Kneževića još jednom došli do četiri gola prednosti (23:19 – 42′ minut).

Šest minuta kasnije Barani su preko Denisa Šabanovića, Luke Mrdaka i Arijana Agovića smanjili prednost domaćina na (24:23), da bi golom Miloša Živkovića u 54′ minutu drugi put na meču poveli (25:26).

Do kraja meča je viđena prava drama na terenu !

Na nepuna tri minuta prije kraja Denis Šabanović je ponovo doveo Barane u gol prednosti (26:27), Pljevljaci golom Nemanje Matovića izjednačili, a pobjedu Rudaru donio je Dragan Jelušić golom na osam sekundi prije kraja utakmice.

Najjefikasniji u ekipi Rudara bio je Dragan Jelušić sa 8 golova, dok je Aleksa Knežević postigao gol manje.

U ekipi iz Bara Denis Šabanović je postigao osam pogodaka, a Miloš Živković gol manje.