Fudbaleri Mornara bolji od Rudara

Fudbaleri Mornara pobijedili su večeras ekipu pljevljaskog Rudara 2:1, u posljednjoj utakmici 16. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Barani su petim trjumfom u sezoni uz osam remija i tri poraza ponovo na diobi četvrtog mjesta prvoligaške tabele sa 23 boda, koliko ima i ekipa Sutjeske.

Do novog trijumfa Barane su predvodili Marko Ćetković u 45+1 minutu prvog dijela, dok je Kris Mba u 54. povisio na 2:0.

Fudbaleri Rudara su poslije kornera u 72. minutu uspjeli da smanje prednost domaćih na 2:1, poslije autogola Krisa Mbe.

Na ostalim utakmicama, igranim u subotu, postignuti su sljedeći rezultati:

Dečić – Jezero 0:0, Budućnost – Jedinstvo 3:2, Mladost – Sutjeska 1:1 i Petrovac – Arsenal 1:1.

Dečić je, nakon 16. kola, prvi na tabeli sa 33 boda i ima jedan više od drugoplasirane Budućnosti.

Na trećem mjestu je plavsko Jezero sa 25, dok su Sutjeska i Mornar osvojili po 23 boda.

U domaćem šampionatu slijedi dvonedjeljna pauza, a u narednom kolu 25. novembra fudbaleri Mornara su gosti podgoričke Budućnosti.