Fudbaleri Hajduka odličnom igrom upisali prvi trijumf u sezoni: Barane do pobjede protiv Sloge iz Radovića predvodio Mladen Đukić, najbolji strijelac u istoriji kluba

Hajduk – Sloga Radovići: 6:1 (2:0)

Bar. Pomoćmi teren SRC “Topolica, gledalaca oko 40.
Glavni sudija: Petar Lalić (Bar), pomoćnici: Andrija Junković i Aleksa Dević (Bar)

Strijelci: Mladen Đukić u 3′, 32′ i 84′ minutu, Almin Balić u 50′, Bogdan Bogdanović u 64′ i Nikola Tripimović u 86′ minutu za Hajduk – Bogdan Žujović u 77′ minutu za Slogu iz Radovića.

Žuti kartoni: Petar Milošević i Nikola Tripinović (Hajduk).

Hajduk: Popović, Osmanović, Milošev, Milošević (od 64′ Mećikukić), Mehović, Konatar, Rudović (od 64′ Beharović), Zlatičanin, Đukić, Balić, Bogdanović (od 72′ Tripinović).

Sloga Radovići: Đurović, Rozgaja, Rajović (od 70′ Labović), Marković, Tabajica, Žujović, Spalević, Mačić, Đukić (od 46′ Kovačić), Milić, Kovačević.

U poslednjem meču 4. kola Lige Udruženja klubova FSCG – Jug, fudbaleri barskog Hajduka su do nogu “potukli” rivala iz Radovića.

Barani su u najboljoj igri ove sezone slavili protiv Sloge čak sa 6:1, poluvrijeme 2:0.

Het-trik postigao je Mladen Đukić koji je savladao golmana gostiju u 9′, 32′, i 84′ minutu.

Đukić je najbolji strijelac Hajduka u istoriji kluba, ali i regije, kada je riječ o aktivnim fudbalerima.

Mladen Đukić – najbolji strijelac Hajduka i regije

Golove za domaće postigli su i Almin Balić u 50′, Bogdan Bogdanović u 64′ i Nikola Tripinović u 86′ minutu, dok je jedini strijelac za goste bio Bogdan Žujović u 77′ minutu.

Valja istaći i detalj iz 52′ minuta kada je veliko pojačanje Hajduka na golu, Miljan Popović koji je uoči ove sezone stigao iz starobarske Sloge, odbranio penal kapitenu gostiju Nikoli Spaleviću.

Barani koji su danas stigli do prve pobjede u šampionatu su u prethodna tri kola upisali remi i dva poraza.

Hajduk je odigrao neriješeno sa Orjenom 0:0, dok su poraženi na svom terenu od Budve 2:1 i Otrant-Olympica u Ulcinju 6:0.

U ostalim mečevima ovog kola Otrant-Olympic je u Ulcinju savladao Slogu iz Starog Bara 7:0, Obilić je u gostima pobijedio Orjen 3:2, dok su Budva i Lovćen odigrali bez pobjednika 1:1.

U petom kolu koje se igra narednog vikenda, sastaće se; Sloga Stari Bar – Hajduk, Sloga Radovići – Orjen, Lovćen – Otrant-Olympic i Obilić – Budva.