Crnogorski rukometaši pobijedili Čile i prenijeli dva boda u drugu fazu Svjetskog prvenstva

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Krakovu selekciju Čilea 35:33 (20:18), u utakmici trećeg kola A grupe Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

Crnogorski rukometaši su tom pobjedom, drugom na šampionatu, izborili plasman u narednu rundu takmičenja.

Savladali su i Iran 34:31, a jedini poraz doživjeli su na startu od Španije 30:25.

Crnogorski rukometaši opravdali su očekivanja, ali su do pobjede došli teže od očekivanog.

Foto IHF

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili su Miloš Vujović sa 12 i Branko Vujović sa devet golova.

Nebojša Simić je za skoro 48. minuta koliko je proveo u igri upisao osam odbrana, dok je Risto Vujačić za 14. minuta igre upisao dvije asistencije i imao dva isključenja.

U drugoj fazi takmičenja naši rukometaši za dva dana igraju sa Francuskom, a potom u nastavku takmičenja rivali su im Poljska i Slovenija.