Crna Gora ostvarila treći trijumf u Japanu: Majda se i protiv Mađarske upisala u strijelce

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Kumamotu selekciju Mađarske 25:23 (13:12), u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Japanu.

Crnogorske rukometašice upisale su treći trijumf i dva kola prije kraja takmičenja po grupama obezbijedile plasman u Glavnu rundu.

U prva dva kola slavile su protiv Senegala (29:25) i Kazahstana (30:21).

Izabranice selektora Pera Johansona u 24. minutu prvi put došle su do vođstva (10:9), a minimalnu prednost imale su i na poluvremenu (13:12).

Serijom od tri uzastopna pogotka u 36. razliku su uvećale na 16:13, a prednost od tri gola iznosila je i tri minuta kasnije (17:14).

Uslijedio je preokret Mađarske sa četiri uzastopna pogotka i vođstvo od 18:17 u 45. minutu.

Sam finiš pripao je crnogorskim rukometašicama, koje su u 54. povele 23:21, a prednost od dva gola imale su i u 57. minutu (24:22).

Mađarska je još jednom zaprijetila i smanjila na 24:23, ali je sve dileme riješila Katarina Bulatović za vođstvo od 25:23 i pobjedu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa osam, Milena Raičević postigla je sedam, dok je Đurđina Jauković meč završila sa četiri pogotka. Baranka Majda Mehmedović postigla je u ovom meču jedan gol.

U mađarskoj selekciji istakle su se Nadin Šacl sa sedam i Viktorija Lukač sa šest golova.

Crna Gora će u četvrtom kolu, sjutra u sedam sati, igrati sa Španijom.

Plasman u glavnu rundu, nakon pet odigranih kola, izboriće tri najbolje selekcije iz grupe.