Četvrta pobjeda u nizu ŽRK Mornar 7: Savladana Zeta u gostima

Podgorica, gledalaca oko 50.
Sudije: Slađana Martinović i Milica Pavićević (Podgorica)

Sedmerci: Zeta (5:3) – Mornar 7 (5:2)
Isključenja: Zeta (18’ minuta) – Mornar 7 (10’ minuta)

Zeta: Krkotić (15 odbrana), Lazović (1 odbrana), Micevski 7, Đurović 4, Skorobanović, Knežević 9, Krstović 2, Piperović, Živanović, Ajković 5, Kukuličić 2, Gazivoda, Raičević, Vuletić, Vukčević, Lambulić.

Mornar 7 : Marvučić (7 odbrana), Janković (7 odbrana), Golić, Ahmenulić, Đokić 7, Abramović, Ćetković, Mulić 1, Roćen, Radović 13, Pepić 3, Slović, Mandić 1, Nikolić 5, Truš 7, Femić 1.

U premijernoj utakmici četvrtog kola Druge lige, rukometašice Mornara 7 su danas u Podgorici savladale kao gošće Zetu 38:29, poluvrijeme 16:14).

Sa dva gola Ane Radović, te po jednim Nine Đokić i Ksenije Nikolić Baranke su povele 4:0.

Ipak, vrlo brzo su domaće preko Nađe Micevske, Maje Đurović i Nikoline Knežević uspjele da izjednače na 7:7 u 18’ minutu. Ipak, gošće su uspjele da održe minimalnu prednost a na poluvrijeme su otišle sa dva gola razlike.

U nastavku meča nije bilo dileme oko ishoda ovog duela, prednost Baranki je rasla iz minuta u minut, pa su gošće u 50’ minutu stigle do maksimalnih 12 golova prednosti (33:21).

Pored sjajnog golmanskog para Marvučić – Janković (po sedam odbrana), u ekipi iz Bara su dominirale vanserijska Ana Radović sa 13 golova (10 asistencija), te Nina Đokić i Tina Truš sap o sedam pogodaka.

U redovima domaćina golman Bojana Krkotić sa 15 odbrana te Nikolina Knežević sa 9 i Nađa Micevski sa 7 golova bile su bolje od ostalih.

U narednom kolu ŽRK Mornar 7 je 26. ili 27. oktobra domaćin ekipi Budućnost III.