Eurobasket: Prva pobjeda Crne Gore u Tbilisiju

Crnogorski košarkaši ostvarili su prvu pobjedu na Eurobasketu! Poslije još jednog sjajnog izdanja savladana je Belgija.

Izabranici Boška Radovića slavili su 76:70, a konačan rezultat ne oslikava koliko su, posebno u drugom poluvremenu, bili ubjedljivi košarkaši Crne Gore.

Odbrana je opet bila posebno impresivna, od starta meča smo zatvorili prilaze košu.

Belgija je samo na startu uspjela da vodi. Dvije trojke vezao je De Zeuv. Ekspresno smo odreagovali, šest poena Perija, pa onda Dubljević sedam poena za 15:8 i tajm aut rivala.

Belgijanci su odgovorili serijom 6:0, a prva četvrtina završena je 17:14.

Drugu četvrtinu smo briljantno otvorili. Simonović je pogodio sa penala, pa zatim i zakucao na sjajan pas Drobnjaka koji je nakon toga dao koš uz faul. Priključio se Mihailović, a onda dao trojku Dubljević za seriju 14:0 i 15 razlike.

Bilo je u drugom periodu i plus 16, ali je Belgija prišla na 37:32 poslije 20 minuta.

Treći period opet smo odigrali maestralno.

U napadu Mihailović se priključio Periju i Dubljeviću pa smo otišli na 18 poena prednosti – 65:47 poslije 30 minuta košarke.

U posljednjem periodu bilo je i 70:50, a Belgija je u finišu ublažila minus.

Bojan Dubljević je predvodio “crvene” sa 21 poenom i 11 skokova, pratio ga je Kendrik Peri sa 19, Vladimir Mihailović je upisao 14…

Crna Gora će ponovo na teren već sjutra kada je rival Bugarska (13.30).